Dolny Śląsk na weekend: Duszniki-Zdrój i Zieleniec podczas pandemii

Cała Kotlina Kłodzka jest regionem, który można by odwiedzać co weekend przez okrągły rok i myślę, że przez całe życie nie zwiedzilibyśmy wszystkiego. To kraina, w której znaleźć możemy miasteczka-zdroje jak i również nieskończoną ilość szlaków turystycznych przecinających Sudety po stronie polskiej i łączące się spójnie ze szlakami już po stronie czeskiej.

Jednym z uzdrowiskowych miasteczek są Duszniki-Zdrój, w których corocznie odbywa się „Konkurs Chopinowski” czyli znany na cały świat Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Duszniki posiadają doskonałą bazę noclegową i są świetnym punktem wypadowym np. na zimowe wyjazdy do Zieleńca. Latem można słuchać koncertów w auli Pijalni Wód Mineralnych i oglądać pokazy fontanny w Parku Zdrojowym. Oferta restauracyjna tego miasteczka jest urozmaicona, a ceny nie są wygórowane więc myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Jedną z pobliskich narciarskich oaz jest „Zieleniec”. Choć to tak naprawdę dzielnica Dusznik-Zdroju, która łączy się „zieloną granicą” z Czechami, jest miejscem godnym polecenia także na wiosenne i letnie spacery. Ceny za narciarskie karnety są wysokie na tyle, że momentami zrównują się z austriackimi cennikami, a z drugiej strony od jakiegoś czasu także z tymi z czeskich nartostrad, które niegdyś były znacznie tańsze. Nie przeszkadza to jednak spragnionym białego szaleństwa (do których zaliczam się również ja), szczególnie przyjeżdżających z okolic. W przeciwieństwie do Austrii czy Włoch, do Zieleńca nie musimy jechać od razu na kilka dni, a spokojnie na weekend lub nawet jeden dzień, co znacznie obniża nam koszty całego wyjazdu. Zarówno baza noclegowa jak i gastronomiczna jest już na takim poziomie, że można śmiało przebierać zarówno w ski-barach jak i restauracjach.

W tym poście chciałam pokazać Wam kilka zdjęć z mojego ostatniego (majowego) wyjazdu, który odbył się niestety podczas pandemii koronawirusa, w 2020r. . Miejcie to na uwadze przyjeżdżając do Zieleńca czy Dusznik latem, bo poza okresem społecznej izolacji wyznaczonym przez władze, te miasta wcale nie świecą tak pustkami;)

Najpierw zdjęcia czarno-białe, bo takich nie znajdziesz u mnie wielu;) , a później miks różności, czyli standardowo – jak to u mnie bywa;)

Zdjęcia wykonane telefonem #xiaomi #mimax3 oraz kamerą sportową #XiaoyiYiAction4K+ i aparatem #nikond610 z obiektywem #2470


Dodaj komentarz