Dolny Śląsk na weekend: ZOO we Wrocławiu

Wrocławski Ogród Zoologiczny to świetne miejsce do odwiedzin nie tylko podczas wizyty znajomych czy rodziny, ale także na weekendowe spacery. Dla posiadaczy Karty Rocznej jest to również świetna alternatywa do spędzania wiosennych, letnich czy jesiennych wieczorów. Oczywiście ogród otwarty jest przez cały rok, ale zimą wieczory są krótkie i nie jesteśmy w stanie zobaczyć za wiele, tym bardziej, że ogród jest ogromny, a część zwierzątek przecież śpi:)

Byłam w różnych ogrodach zoologicznych w Polsce i za granicą tak więc ze śmiałością mogę przyznać, że wrocławski należy do większych i piękniejszych jakie widziałam. Troska o zwierzęta jest priorytetem w każdym z odwiedzonych przeze mnie ogrodów zoologicznych lecz to właśnie wrocławski należy do tych najszybciej rozwijających się i dbających o dobro nawet najmniejszego stworzenia.

Moja ostatnia, w ubiegłym roku, wizyta w Zoo, odbyła się w upalny dzień października, kiedy to przyjaciele z drugiego krańca Polski przyjechali do mnie na długi weekend. Jako mała dziewczynka spędzałam w tym miejscu bardzo dużo czasu ponieważ moja droga z przedszkola do domu prowadziła dokładnie wzdłuż murów ogrodu, a oprócz tego moja Babcia, z racji wykonywania obowiązków służbowych, posiadała kartę wejścia dla siebie i osoby towarzyszącej, z której to bardzo często korzystałyśmy.

Będąc dzieckiem nie rozumiałam na czym dokładnie polega działanie takich miejsc, dlatego z premedytacją chciałam spędzać tam jak najwięcej czasu żeby zobaczyć czy wszystko jest w porządku;) Od najmłodszych lat dobro zwierząt było dla mnie największym priorytetem w życiu, dlatego w późniejszych latach, jeszcze w szkole podstawowej, postanowiłam również całkowicie zrezygnować z jedzenia mięsa i tak pozostało do dzisiaj. W kwestii zwiedzania naszej wrocławskiej placówki zawsze miałam i mam to samo zdanie: idziemy tam na cały dzień i zwiedzamy dokładnie wszystko! Ależ Ci moi goście mają ze mną ciężko 😛

Z doświadczenia wiem, że podróżując z małymi dziećmi nie jesteśmy w stanie zobaczyć wszystkiego w jeden dzień, natomiast zwiedzając w grupie dorosłych należy przeznaczyć na wrocławskie zoo dokładnie cały dzień (minimum jeden;)) czyli wychodzi zawsze na to samo – bez względu na to z kim podróżujemy, Wrocławski Ogród Zoologiczny warto odwiedzić kilka razy 🙂

Infrastruktura oraz moc atrakcji dla dzieci zapewni nam dogodne zwiedzanie podczas którego na pewno niczego nam nie zabraknie.

Zapraszam Was do odwiedzenia chociaż kilku zakamarków z tego miejsca czyli w fotograficzną podróż moimi śladami.

Historię wrocławskiego ZOO oraz ceny biletów znajdziecie na jego stronie: KLIK: Wrocławski Ogród Zoologiczny.

Zdjęcia wykonane zostały telefonem #xiaomi #mimax3 .


Dodaj komentarz